Piłkarski PP – kary dla Śląska Wrocław i Gryfa Wejherowo za zachowania kibiców

0
7252
Warszawa 2008-10-29. Tablica z napisem oraz logiem Polskiego Związku Piłki Nożnej przed siedzibą związku przy ulicy Miodowej. ls/stw PAP/Leszek Szymański

Jak poinformowano w komunikacie, “na klub z Wejherowa nałożono karę zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym. Klub otrzymał także karę zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi. Zespół nie będzie mógł także organizować wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku”.

Śląsk Wrocław w sezonie 2020/2021 jeden mecz u siebie w Pucharze Polski będzie musiał rozegrać bez udziału publiczności. Dodatkowo na klub nałożono karę zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze Pucharu Polski w sezonie 2020/2021, a na mecze w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 klub nie będzie mógł organizować wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do 31 grudnia 2019 roku.

Na stadionie Gryfa nie wiele brakowało, aby doszło do tragedii. Fani gospodarzy najpierw odpalili żółte race, a kilka chwil później rozpoczęli kanonadę z rakietnic. Jedna z rac poleciała wprost w kierunku bramkarza Lechii Zlatana Alomerovica. Ten uniknął trafienia odskakując w bok.

Podczas meczu Śląska z Widzewem w Łodzi interweniowała Policja. Mundurowi musieli poskromić fanów z Wrocławia, którzy próbowali wedrzeć się do sektorów gospodarzy, obrzucali ich racami, próbowali także podpalać krzesełka i demolować stadion. Policja użyła armatki wodnej, a sam mecz był przerwany przez sędziego na osiem minut. (PAP)

wha/ krys/