Po upadku biura Neckermann do kraju powróciło ponad 2100 klientów

0
4873
Warszawa, 30.09.2019. Demontaż szyldu biura podróży Neckermann Polska, 30 bm. w Warszawie. 25 bm. biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. (aldg) PAP/Andrzej Lange

Jak podał urząd, na razie nie było konieczności sprowadzania turystów przed czasem. “Urząd sukcesywnie opłaca z gwarancji ubezpieczeniowej nieopłacone miejsca hotelowe” – podano.

25 września biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Marszałek województwa natychmiast wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura.

W momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności, poza granicami kraju przebywało 3600 turystów. “W sumie do kraju wróciło już ponad 2100 turystów. Były to powroty planowe” – przekazał w poniedziałek urząd.

W przesłanym komunikacie urząd dodał też, że w poniedziałek zgodnie z planem do kraju wróci ponad 200 osób, które wypoczywały w Grecji. Turyści powrócą do Katowic, Poznania i Warszawy – będą pasażerami trzech lotów czarterowych. Z kolei we wtorek z Grecji do Polski powróci ponad 100 turystów.

Natomiast w weekend – jak zaplanowano do kraju wróciło ponad 1000 turystów przebywających na wakacjach m.in. w Turcji, Egipcie, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech.

Jak podał urząd, według informacji przekazanych przez biuro, na sezon jesienno-zimowy sprzedanych zostało ok. 20 tys. wycieczek. “Ci klienci biura podróży powinni kontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem – firmą Allianz Partners” – przekazał mazowiecki urząd marszałkowski. Zapewnił też, że jest w bieżącym kontakcie z ubezpieczycielem.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, biuro podróży sprzedało ok. 20 tys. wycieczek na sezon jesienno-zimowy. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar