Policja patrolowała przez noc wszystkie licea

0
80
Rzeszów, 08.05.2019. Patrol policji przed I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, 8 bm. W związku z alarmami o podłożeniu ładunków wybuchowych, które 6 i 7 bm. zakłócały przebieg egzaminów maturalnych, podjęto decyzję, aby w nocy z 7 na 8 bm. przed placówkami wystawić patrole składające się z policjantów, strażników granicznych i miejskich. (dd/mr) PAP/Darek Delmanowicz

Pytany o sprawców fałszywych alarmów bombowych, rzecznik KGP podkreślił, że “z wiadomych względów” nie może ujawnić, co dotychczas zostało ustalone.

“Jeżeli chodzi o szkoły, to rzeczywiście tam policjanci, wspierani przez Żandarmerię Wojskową, strażników granicznych, pełnili służbę przy tych szkołach – tak, że można powiedzieć z niemal 100-procentową pewnością, że w żadnej szkole nie ma możliwości, żeby jakiegokolwiek przedmioty niebezpieczne mogły być dostarczone czy podrzucone” – powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

“To działania, które miały na celu przede wszystkim wsparcie uczniów, którzy zdają matury, nauczycieli, aby czuli się oni bezpiecznie, aby nie przeżywali tego stresu związanego z nieodpowiedzialnymi działaniami ludzi, którzy rozsyłają takie informacje, żeby byli pewni, że są w bezpiecznych salach” – podkreślił rzecznik KGP.

Jak poinformował, w akcji wzięło udział ok. 11 tys. funkcjonariuszy. “Z naszej strony to duże działania, ale myślę, że maturzystom należy się ze strony policji taka pomoc” – dodał.(PAP)

sno/ mam/