Polska pozostaje w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów

0
3211
Warszawa, 09.09.2019. Piłkarze reprezentacji Polski pozują do zdjęcia przed meczem grupy G eliminacji mistrzostw Europy z Austrią, 9 bm. w Warszawie. Z przodu, od lewej: Bartosz Bereszyński, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski, Piotr Zieliński i Tomasz Kędziora; z tyłu, od lewej: Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak, Dawid Kownacki, Jan Bednarek, Krystian Bielik i Kamil Glik. (gj) PAP/Leszek Szymański

To nie jest wielka niespodzianka, bo o takiej szansie wspomniał już jakiś czas temu w wywiadzie dla PAP prezes PZPN Zbigniew Boniek. “Prawdopodobnie wciąż będziemy w najwyższej dywizji, bo szykują się pewne poprawki” – mówił.

Poza czterema wymienionymi wyżej drużynami w najwyższej dywizji zagrają zwycięzcy grup pierwszej edycji: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, zespoły z drugich miejsc: Włochy, Hiszpania, Francja i Belgia, a także cztery ekipy, które awansowały z niższej ligi: Bośnia-Hercegowina, Ukraina, Szwecja i Dania.

Kolejna edycja Ligi Narodów ma ruszyć we wrześniu 2020 roku i jest dla reprezentacji o tyle ważna, że daje możliwość gry z najlepszymi drużynami w Europie. Losowanie grup odbędzie się w marcu w Amsterdamie.

Komitet Wykonawczy UEFA obraduje w Lublanie. (PAP)

mar/ krys/