Ponad 60 tys. pasażerów lotów czarterowych na lotnisku w Jasionce

0
13785
Jasionka, 12.06.2017. Otwarcie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka w Jasionce, 12 bm. Obiekt o łącznej powierzchni 6700 metrów kwadratowy powstał na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. (dd/mr) PAP/Darek Delmanowicz

Dodał, że w porównaniu z ubiegłym rokiem z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych. „To już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami” – podkreślił.

W tym sezonie z Jasionki można było polecieć m.in. do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalia i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas). „Największą popularnością cieszyła się turecka Antalia. Na tym kierunku obsłużyliśmy ponad 16 tys. pasażerów” – powiedział Hamryszczak, który wyraził nadzieję, że oferta lotniska na przyszły rok wzbogacona będzie o nowe kierunki.

Obecnie w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny.

Oprócz czarterów rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Jasionka-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia do drugiego największego portu przesiadkowego w Niemczech w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent. Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark.

Jasionka oferuje loty m.in. do Warszawy, Londynu, Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, a także cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. W sezonie letnim realizowane jest również połączenie do Aten. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.(PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ je/