Premier na spotkaniu z działaczami siatkarskimi: dziękujemy za radość

0
4266
Warszawa, 09.10.2019. Premier Mateusz Morawiecki (L) podczas spotkania z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie, 9 bm. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk (P) i wiceprezes związku Ryszard Czarnecki (C) przekazali premierowi szęść brązowych medali mistrzostw świata, które Polacy zdobyli na MŚ w Paryżu. (gj) PAP/Piotr Nowak

Premier gratulując ostatnich sukcesów przedstawicielom środowiska siatkarskiego zwrócił też uwagę na udane występy juniorów. “To dobrze rokuje na przyszłość i pokazuje, że mamy młode talenty” – zaznaczył.

Wrócił także do sytuacji podczas niedawnych mistrzostw Europy, kiedy biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Amsterdamie z powodu odwołania lotu, a premier zdecydował, że poleci po nich rządowy samolot. “Przyznam, że sam miałem ochotę wsiąść do tego samolotu i lecieć z wami do Lublany” – wspomniał Morawiecki.

“Polska sportowa daje radość i budzi dumę. To ogromna radość dla nas wszystkich” – podsumował premier, nawiązując też do dobrego występu lekkoatletów w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Dausze.

Zapewnił, że rząd dalej będzie inwestował w infrastrukturę, wspierał rozwój młodzieży i sport, bo to przynosi pozytywne rezultaty.

W lipcu polscy siatkarze zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów, w sierpniu awansowali do przyszłorocznych igrzysk w Tokio, a na początku października zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz walczą w Pucharze Świata w Japonii. Z kolei siatkarki zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Europy.(PAP)

pp/ cegl/