Premier: proponujemy normalność, a nie obyczajowe rewolucje

0
369
Nidzica, 29.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Nidzicy, 29 bm. (mr) PAP/Tomasz Waszczuk

Szef rządu odnoszą się do zbliżających się wyborów zwrócił uwagę, że stoimy przed bardzo ważnym wyborem. Jak podkreślił PiS proponuje “zdrowo rozumianą normalność”. “Normalność jako życie polskich rodzin na pewnym poziomie, jako dobra praca, coraz lepsza płaca, wyraźnie poprawiająca się infrastruktura lokalna, bezpieczeństwo najbliższego otoczenia” – wymieniał podczas spotkania z mieszkańcami Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie).

“Proponujemy po prostu normalność, a nie ekscentryczne obyczajowe rewolucje, które proponują nasi konkurencji polityczni” – dodał Morawiecki.

Zwracał jednocześnie uwagę, że przed rządami PiS “mafie VAT-towskie działały jak wirus na cały polski organizm”. “Działania przestępcze mafii vatowskich toczyły gospodarkę polską jak nieznośny wirus, nie mogliśmy się go pozbyć bez usprawnienia instytucji państwa. To właśnie sprawność instytucji państwowych, podatkowych ministerstwa finansów i służb specjalnych, spowodowała, że możemy dzisiaj się cieszyć takimi rozbudowanymi programami społecznymi” – wskazał premier.

Jak ocenił “Platforma Obywatelska przez osiem lat doprowadziła do zapaści w finansach publicznych”. “Nie możemy na to ponownie pozwolić. Dlatego musimy bardzo mocno zaangażować się żeby przekonywać wszystkich do pójścia na wybory, do głosowania na PiS” – przekonywał.

“My jesteśmy gwarancją jako jedyni, którzy wdrożyliśmy wielkie programy za 80 mld zł, jesteśmy jedyni gwarantami, że te programy zostaną utrzymane” – powiedział. (PAP)

rbk/ jwo/ pś/