Premier: warto postawić na tych, którzy zadbali i o finanse i o najsłabszych

0
1757
Toruń, 24.08.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości, 24 bm. w Toruniu. (kf) PAP/Paweł Skraba

“W czasie wyborów zadajemy całemu społeczeństwu (pytanie), a Polacy sami siebie pytają, czy teraz, kiedy jest dobry czas dla Polski, warto zmieniać ekipę, która do tego doprowadziła” – mówił Morawiecki.

“Czy warto postawić raczej na tych, którzy potrafili wykazać, że w czasach, kiedy w strefie euro jest wzrost gospodarczy około 1 procenta, w Niemczech w okolicach zera, u nas powyżej 4 procent. Czyli potrafimy w trudnych, zmiennych okolicznościach, potrafimy zadbać i o finanse publiczne państwa, i o najsłabsze grupy, które potrzebują wsparcia, jak młodzi ludzie, seniorzy, rodziny, rolnicy” – powiedział premier.

Zaznaczył, że rząd PiS prowadzi politykę opartą na dwóch filarach – “na jakości finansów publicznych i polityce społecznej, która zmienia politykę całego kraju”. “To jest znak firmowy Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział Morawiecki.

“Wielu komentatorów na całym świecie zadaje sobie pytanie, jak to możliwe, że doprowadziliśmy do takiego sukcesu, nawet ci, którzy niesłusznie określają nas mianem rządu nacjonalistycznego” – mówił szef rządu. “My jesteśmy po prostu rządem patriotycznym, to jest zasadnicza różnica. Uważamy, że Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale trzeba z wysiłkiem, cierpliwością, dyscypliną, pracowitością zmieniać, by Polska krok po kroku stawała się coraz piękniejsza” – dodał. (PAP)

pś/ twi/ mok/