Prezes PiS: chcemy, by za cztery lata Polacy byli wyraźnie zamożniejsi niż dziś

0
713
Kraków, 22.09.2019. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (P) podczas konwencji PiS, 22 bm. w Krakowie. (pkus) PAP/Łukasz Gągulski

Kaczyński ocenił na konwencji w Płocku, że jego obóz polityczny ma prawo powiedzieć o sobie: “wiarygodni i odpowiedzialni”. “Kiedy zapowiadaliśmy nasze plany, to były one częściowe nie dlatego, że nie chcieliśmy zrobić więcej, tylko dlatego, że wiedzieliśmy, co można zrobić na pewno. I to zrobiliśmy. Kiedy okazało się, że można zrobić więcej, to zrobiliśmy więcej. Tak postępuje odpowiedzialna władza, tak postępuje człowiek odpowiedzialny” – mówił prezes PiS.

Kaczyński zapowiedział, że w ciągu kolejnych czterech lat PiS chce stworzyć “polską wersję państwa dobrobytu, stworzyć taką sytuację, w której Polacy będą żyli nie gorzej niż nasi zachodni sąsiedzi i jednocześnie będą mogli mieć zapewniony odpowiedni poziom komfortu w różnych dziedzinach życia.

Jak mówił, PiS chce osiągnąć cel, który w polskiej historii jeszcze nigdy nie został osiągnięty – by Polska żyła na takim poziomie, jak nasi zachodni sąsiedzi. “Teraz nadrabiamy tę różnicę. Kolejne cztery lata to ma być droga do nadrobienia tej różnicy” – dodał.

“Przede wszystkim stawiamy na dochody ludności, stawiamy na płace, na emerytury, na to żeby za cztery lata Polacy byli wyraźnie zamożniejsi, polskie rodziny były wyraźnie zamożniejsze niż dziś” – oświadczył Kaczyński.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Michał Budkiewicz

reb/ mb/ godl/