Prezes PiS: chcemy wezwać wszystkich Polaków by poszli głosować

0
2021
Warszawa, 09.10.2019. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej, 9 bm. w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. (mr) PAP/Piotr Nowak

“To będzie decyzja, którą najkrócej można określić tak: Polska plus czy Polska minus. Polska wielkich programów społecznych, zaplanowanego rozwoju, akcji, które prowadzą do radykalnego podniesienia poziomu bezpieczeństwa Polski w sferze międzynarodowej, a także w sferze ekonomicznej, odbudowa dobrego imienia Polaków w świecie, odbudowa tego wszystkiego, co buduje polską jedność narodową, polską godność narodową” – mówił szef PiS w środowym oświadczeniu.

Rządy poprzedników Kaczyński streścił słowami: “bardzo skromna polityka społeczna, brak jakichkolwiek planów gospodarczych, udział polskich elit w niszczeniu polskiej reputacji, zwijanie wojska, utrzymywanie Polski w NATO na drugorzędnej pozycji plus ogromna sfera patologii, czego symbolem bardzo mocnym jest afera VAT-owska i te setki miliardów złotych strat”.

“To jest ta różnica między dwoma obozami politycznymi. Tym dzisiaj czwórgłowym obozem czy właściwie w gruncie rzeczy jedną partią, która jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, a Prawem i Sprawiedliwością” – mówił.

Prezes PiS zaapelował również do wyborców. “Chcemy wezwać wszystkich Polaków do tego, by się nad tym wyborem zastanowili i poszli głosować, żeby głosowali w tych wyborach, bo to są wybory naprawdę od 1989 roku najważniejsze” – podkreślił. Dodał, że są to wybory dotyczące polskiej demokracji, której podstawą jest wiarygodność. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Marzena Kozłowska

gb/ mzk/ mok/