Prezes PSL: do wyborów parlamentarnych dwa bloki – lewica i umiarkowane centrum

0
278
Warszawa, 06.07.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL, 6 bm. w Warszawie. Rada Naczelna PSL ma podjąć decyzję, co do formuły startu partii w wyborach. Podsumuje konsultacje, rozpoczęte po jej poprzednim posiedzeniu 1 czerwca. (mr) PAP/Marcin Obara

“Dziś bardzo wiele osób w Polsce czeka na naszą decyzję, nie będziemy się targować o miejsca, o listy, bo z Polską i o przyszłość Polski się nie targuje, o Polskę i o przyszłość Polski się dba” – mówił.

Jak podkreślał, PSL jest formacją “zakorzenioną w kulturze, tradycji, wartościach demokratycznych, chrześcijańskich, wartościach solidaryzmu społecznego i zasadzie pomocniczości”.

“Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów europejskich. Wspólnota celu, jakim był wygranie wyborów, nie wystarczyła, żeby osiągnąć sukces. Musi być wspólnota wartości i wspólnota programu. My mamy swój określony program i mamy swoje wartości i zapraszamy wszystkich tych do współpracy, którzy te wartości podzielają” – mówił.

“Odpowiedzią na radykalną rewolucję prawicy nie jest wojna światopoglądowa, nie jest radykalna lewica, nie jest rewolucja obyczajowa. Odpowiedzią na radykalizmy i z prawej, z lewej strony jest umiarkowane centrum, które będziemy budować” – mówił prezes PSL.

Jak podkreślił, jeden blok opozycji nie jest w stanie pokonać rządzących. “Mówimy to w interesie, a nie przeciwko opozycji. Tylko dwa bloki, określone programowo, ideowo, mają szansę na zatrzymanie samodzielnych rządów jednej partii” – podkreślał. “Po dyskusji, ale także po analizach politologicznych (…) proponujemy zbudowanie dwóch bloków dla opozycji: bloku lewicowego i bloku umiarkowanego centrum. My z naturalnych przyczyn umiejscawiamy się w umiarkowanym centrum i to centrum dla Polaków będziemy budować” – powiedział. (PAP)

autorzy: Sonia Otfinowska, Piotr Śmiłowicz

sno/ pś/ mok/