Prezes PSL: do wyborów parlamentarnych dwa bloki – lewica i umiarkowane centrum

0
219
Spała, 19.05.2019. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podczas obchodów krajowego święta ludowego, 19 bm. w Spale. (pkus) PAP/Grzegorz Michałowski

“Dziś bardzo wiele osób w Polsce czeka na naszą decyzję, nie będziemy się targować o miejsca, o listy, bo z Polską i o przyszłość Polski się nie targuje, o Polskę i o przyszłość Polski się dba” – mówił.

Jak podkreślał, PSL jest formacją “zakorzenioną w kulturze, tradycji, wartościach demokratycznych, chrześcijańskich, wartościach solidaryzmu społecznego i zasadzie pomocniczości”.

“Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów europejskich. Wspólnota celu, jakim był wygranie wyborów, nie wystarczyła, żeby osiągnąć sukces. Musi być wspólnota wartości i wspólnota programu. My mamy swój określony program i mamy swoje wartości i zapraszamy wszystkich tych do współpracy, którzy te wartości podzielają” – mówił.

“Odpowiedzią na radykalną rewolucję prawicy nie jest wojna światopoglądowa, nie jest radykalna lewica, nie jest rewolucja obyczajowa. Odpowiedzią na radykalizmy i z prawej, z lewej strony jest umiarkowane centrum, które będziemy budować” – mówił prezes PSL.

Jak podkreślił, jeden blok opozycji nie jest w stanie pokonać rządzących. “Mówimy to w interesie, a nie przeciwko opozycji. Tylko dwa bloki, określone programowo, ideowo, mają szansę na zatrzymanie samodzielnych rządów jednej partii” – podkreślał. “Po dyskusji, ale także po analizach politologicznych (…) proponujemy zbudowanie dwóch bloków dla opozycji: bloku lewicowego i bloku umiarkowanego centrum. My z naturalnych przyczyn umiejscawiamy się w umiarkowanym centrum i to centrum dla Polaków będziemy budować” – powiedział. (PAP)

autorzy: Sonia Otfinowska, Piotr Śmiłowicz

sno/ pś/ mok/