Prezydenci sześciu miast zapraszają na demonstrację “Razem dla Europy” 18 maja

0
81
Warszawa, 10.05.2019. Od lewej: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk podczas konferencji 'Marsz Polska w Europie', 10 bm. w Warszawie. Briefing odbył się po posiedzeniu komitetu organizacyjnego obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca. (sko) PAP/Rafał Guz

“Chcemy wszystkich zaprosić na demonstracje 18 maja. Chcemy zamanifestować swoje przywiązanie do UE” – powiedział Trzaskowski podczas wspólnej konferencji prasowej. Podkreślił, że w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego “niesłychanie istotna będzie frekwencja”.

Dulkiewicz przekazała, że demonstracja “Razem dla Europy” rozpocznie się o godz. 12 na Placu Zamkowym w Warszawie. “Bądźmy zjednoczeni w różnorodności” – oświadczyła.

W konferencji, obok Trzaskowskiego i Dulkiewicz, wziął też udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.(PAP)

autor: Maciej Zubel, Karol Kostrzewa

zub/ kos/ godl/