Prezydent Duda zainaugurował Belwederską Szkołę Letnią

0
288
Warszawa, 08.07.2019. Prezydent Andrzej Duda (C) uczestniczy w inauguracji Belwederskiej Szkoły Letniej, 8 bm. w Warszawie. Tematem tegorocznej edycji projektu jest „Prawo dla dobra wspólnego”. W ramach szkoły studenci będą mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych profesorów i praktyków oraz wziąć udział w seminariach i warsztatach. Przewidziane są także wizyty studyjne w instytucjach publicznych. (aldg) PAP/Wojciech Olkuśnik

Andrzej Duda wziął w poniedziałek udział w inauguracji Belwederskiej Szkoły Letniej. Tematem tegorocznej edycji jest “Prawo dla dobra wspólnego”. Jak poinformowała na swojej stronie internetowej Kancelaria Prezydenta RP w ramach szkoły studenci mogą m.in. wysłuchać wykładów profesorów i praktyków oraz wziąć udział w seminariach i warsztatach.

Prezydent inaugurując Belwederską Szkołę Letnią podkreślił, że chciałby, aby była ona płaszczyzną, na której młodzi ludzie będą się spotykać z praktykami i teoretykami, którzy na codzień zajmują się funkcjonowaniem nie tylko państwa polskiego, ale również państw wspólnoty europejskiej. “Chciałbym, żebyście mogli państwo się spotkać i chciałbym, żebyście mogli dyskutować” – zaznaczył Duda.

Duda podkreślił, że wręczając nominacje profesorskie prosi, by profesorowie pozwalali swoim studentom “a wręcz nakłaniali ich do tego, żeby kwestionowali”.

“Rozwój nauki polega na kwestionowaniu, na tym że najbardziej utarte teorie poddajemy, rozbieramy na czynniki pierwsze i próbujemy się im sprzeciwić, próbujemy znaleźć nową drogę, próbujemy znaleźć własną drogę w stosunku do tego, co już wymyślono. Prace naukowe, które polegają tylko i wyłącznie na powtarzaniu utartych poglądów nie są pracami naukowymi są pracami sprawozdawczymi” – ocenił prezydent.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Aleksandra Kuźniar

mchom/ akuz/ mark/