Rusza czwarta edycja rządowego programu “KLUB”

0
974
Warszawa, 10.06.2019. Od prawej: minister sportu i turystyki Witold Bańka, podsekretarz stanu w MSiT Jan Widera i sekretarz stanu w ministerstwie Anna Krupka, podczas konferencji prasowej dot. Rządowego Programu „KLUB”, 10 bm. w Warszawie. (gj) PAP/Piotr Nowak

Bańka przypomniał, że kiedy w 2016 roku program był realizowany po raz pierwszy, na jego finansowanie przeznaczona była kwota 24 mln złotych.

“Teraz mamy ponad 41 mln, to jest największy obok SKS program resortu, którego zadaniem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Tegoroczna dotacja z MSiT trafi do około 155 tysięcy dzieci i młodzieży oraz do ponad siedmiu tysięcy trenerów. Jesteśmy dumni z tego programu, który już na trwałe wpisał się w strategię polskiego sportu” – przyznał Bańka.

Minister zauważył, że to właśnie w małych i średnich klubach młodzież zaczyna swoją przygodę ze sportem, którą później niektórzy z nich kontynuują na najwyższym, mistrzowskim poziomie.

“Po trzech poprzednich edycjach widać, jak skuteczne jest tworzenie od podstaw piramidy szkoleniowej. Wsparcie w ramach programu “KLUB” daje szansę na rozwój, pozwoli na zorganizowanie zgrupowania, bardziej intensywny trening” – wyjaśnił Bańka, dodając, że ten program często nazywany jest “sportowym 500+”.

Tak jak w poprzedniej edycji dofinansowanie wynosi 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy dla wielosekcyjnych.

W latach 2016-19 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na realizację rządowego programu “KLUB” ponad 142 mln złotych. (PAP)

wha/ co/