Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy ataku w Brześciu Kujawskim

0
173
Włocławek, 28.05.2019. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku, prokurator Wojciech Fabisiak podczas konferencji prasowej, 28 bm., na temat wczorajszej strzelaniny w szkole w Brześciu Kujawskim. (sko) PAP/Tytus Żmijewski

“Marek N. przyznał się do winy. Odmówił dziś składania wyjaśnień. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu w oddziale psychiatrii sądowej w areszcie śledczym w Szczecinie. Będzie to tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy” – poinformował obrońca z urzędu adwokat Maciej Pilichowicz.

18-letniemu Markowi N. przedstawiono trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania zabójstwa wielu osób i sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez wniesienie do szkoły i odpalenie materiałów wybuchów domowej produkcji oraz broni palnej. Sprawca w tym przypadku swojego zamiaru nie osiągnął ze względu na ucieczkę zagrożonych osób.

Koleje zarzuty to działanie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 11-letniej uczennicy oraz dopuszczenie się usiłowania zabójstwa woźnej. Mężczyzna spowodował u nich obrażenia skutkujące pobytem w szpitalu dłuższym niż tydzień. Według ustaleń prowadzących śledztwo napastnik obie osoby trafił kilka razy.

Sprawcy ataku w szkole w Brześciu Kujawskim grozi nawet dożywocie. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ mam/