Sawicki: sugerujemy, żeby Grzegorz Schetyna budował z nami Koalicję Polską

0
620
Warszawa, 04.04.2019. Wiceprzewodniczący klubu PSL Marek Sawicki na korytarzu sejmowym w drugim dniu posiedzenia Sejmu, 4 bm. (soa) PAP/Leszek Szymański

W sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił propozycję budowy bloku wyborczego pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosił ugrupowania, którym bliskie są “wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe”. Ostateczna decyzja o budowie nowego bloku zapadnie w czerwcu na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL.

Sawicki pytany w czwartek w RMF FM, ile partii zgłosiło się do Koalicji Polskiej powiedział, że są środowiska, które się odzywają oraz politycy, które są tym zainteresowani. “Dajmy czas prezesowi (partii) do końca tygodnia na te wstępne rozmowy a na finalizację w przyszłym tygodniu” – podkreślił poseł PSL.

“Sugerujemy, żeby Grzegorz Schetyna albo wrócił do korzeni konserwatywnych, (kiedy) Platforma była zakładana i budował z nami Koalicję Polską. Albo rzeczywiście – jak zaprasza Wiosnę Biedronia do współpracy i do budowania wspólnej listy wyborczej – zrobił komitet wyborczy liberalno-lewicowy. I wtedy w tym komitecie oczywiście widzimy, że pewnie znajdzie się SLD i Nowoczesna i być może Wiosna Biedronia” – oświadczył Sawicki.

Poseł ludowców pytany był też, czy PSL może rozpocząć współpracę na poziomie rządowym z PiS. “O tym, czy może i czy rozpocznie zdecydują wyborcy, to znaczy, czy będziemy w Sejmie, czy nie będziemy w Sejmie i na jakiej pozycji” – odpowiedział Sawicki.

“Dzisiaj też pytałem o to prezesa (Kosiniaka-Kamysza) i prezes mówi: +Na tym etapie nie wyobrażam sobie koalicji z PiS, ale też nie wykluczam+”. (PAP)

ero/ mrr/