Schetyna: od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa

0
3646
Ostrów Wielkopolski, 29.09.2019. Lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej, 29 bm. w Ostrowie Wielkopolskim. (mr) PAP/Tomasz Wojtasik

Grzegorz Schetyna w swoim przemówieniu podczas konwencji KO podkreślał, że obserwujemy “proces niszczenia państwa przez ostatnie cztery lata”. “To kwestia praworządności, Trybunału Konstytucyjnego, zamachu na niezależność sądów i niezawisłość sędziów, zniszczenie niezależnej prokuratury, ale także ograniczone inwestycje, to kwestia samorządności, która jest ograniczana, zabieranie kompetencji, zabierane pieniądze, ograniczana lokalna władza” – mówił.

“To co zostało zniszczone, a boli najbardziej w świecie, to pozycja Polski – polska polityka zagraniczna, która przestała dzisiaj istnieć. My mówimy dzisiaj dość, dość tych zniszczeń” – zaznaczył Schetyna.

Według lidera PO niezależna służba cywilna została w Polsce zniszczona, podobnie jak zaufanie między ludźmi. “Zaufanie, otwartość, tolerancja – tego wszystkiego dziś nie ma” – dodał.

W ocenie Schetyny podczas rządów PiS m.in. “zniszczono polskie zdrowie”. Podkreślił, że “polityczny, partyjny wpływ na ochronę zdrowia powoduje, że to zdrowie nie jest chronione”, a według niego “to jest polityka PiS”. (PAP)

agm/ ipa/ gb/ rud/ ago/ pś/