Schetyna: podzielona opozycja to zwycięstwo PiS, apelujemy do PSL o współpracę

0
274
Warszawa, 05.07.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (3P) oraz poseł Krzysztof Brejza (L), wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (2L), Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska (3L), przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (2P) i prezydent Sopotu Jacek Karnowski (P) podczas konferencji prasowej, 5 bm. w Warszawie. (pkus) PAP/Jakub Kamiński

Schetyna powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że szeroka koalicja opozycji ma współpracować w kampanii i wygrać wybory. “Takie jest nasze założenie, taki jest cel. Bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby tak się stało” – zadeklarował lider PO.

“Wiemy, że dużo dzieje się na scenie politycznej, że różne partie, ugrupowania próbują szukać swojej tożsamości czy swojego udziału w koalicyjnych porozumieniach. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: naszym pierwszym wyborem jest PSL, też chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że Koalicja istnieje i będzie istniała” – zapowiedział Schetyna.

Podkreślił, że koalicja jest gotowa wejść intensywnie w kampanię wyborczą, wyraził nadzieję, że współpracę z nią podejmie PSL. “To od delegatów PSL zależy czy pójdą razem w porozumieniu, we współpracy z Koalicją Obywatelską czy też pójdą sami” – zwrócił uwagę Schetyna.

“Pójście samemu w tych wyborach, pójście rozbitej, podzielonej opozycji to przepis na zwycięstwo PiS. Dlatego do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich środowisk, do opozycji demokratycznej apelujemy o współpracę, o otwartość i dobrą wolę, apelujemy także do PSL” – podkreślił lider Platformy. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Marta Rawicz