Schetyna przed komisją śledczą ds. VAT: moje przesłuchanie inicjatywą polityczną

0
73
Warszawa, 07.05.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (L) oraz członkowie komisji, od lewej: Mirosław Pampuch, Zbigniew Konwiński, Wojciech Murdzek, przewodniczący Marcin Horała oraz Błażej Parda przed przesłuchaniem lidera PO, 7 bm. przez Komisję Śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. (kf) PAP/Rafał Guz

Zaznaczył on, że termin jego przesłuchania nie jest przypadkowy, a aktywność komisji wpisuje się w kampanię wyborczą do PE. Dodał, że “polityczne” będzie również przesłuchanie byłej premier Ewy Kopacz i byłego premiera Donalda Tuska. “Mogliśmy się przecież spotkać kilka tygodni wcześniej czy też po wyborach – powiedział.

Uważa on, że były szef CBA Michał Kamiński, którego nie powołano do tej pory na świadka, ma za to bardzo ważną wiedzę. “Jego wiedza mogłaby być fundamentalną co do podstaw prac komisji i rzeczy, które komisja bada” – powiedział Schetyna. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ skr/