Schetyna: stoi przed nami wybór – demokratyczna Polska, albo państwo partyjne

0
176
Płock, 11.05.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Liderzy i kandydaci do PE poszczególnych ugrupowań koalicji spotkali się w Teatrze Dramatycznym w Płocku, 11 bm. (cat) PAP/Piotr Augustyniak

Schetyna mówił na konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Szczecinie, że nadchodzący “maraton wyborczy” będzie najważniejszym od wyborów w 1989 roku, kiedy – jak dodał – “Polacy odrzucili komunizm i wybrali suwerenność, demokrację, kurs na Zachód oraz szansę na lepsze życie”.

“W wyborach europejskich 26 maja, a potem parlamentarnych i prezydenckich, stoi przed nami wielki wybór: albo silna dostatnia, demokratyczna Polska w mocnej i silnej Europie, albo to co dziś, państwo partyjne, na drodze wyjścia z UE” – mówił Schetyna.

Jak podkreślił, Polacy stoją przed wyborem, czy chcą, aby Polska była jednym z liderów Zachodu, czy państwem “dryfującym na Wschód”. Jak ocenił, od wyników tego wyboru zależy, czy “dogonimy poziom życia zachodnich Europejczyków, czy na pokolenia się od nich oddalimy”.(PAP)

autor: Maciej Zubel, Elżbieta Bielecka

zub/ emb/ mrr/