Schetyna: wynegocjujemy dla Polski w UE 500 mld zł, to nasza obietnica wyborcza

0
160
Łódź, 05.05.2019. Grzegorz Schetyna (L), Włodzimierz Czarzasty (3L), Katarzyna Lubnauer (2L), Małgorzata Tracz (2P) oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (3P) i Dariusz Klimczak (P) podczas konferencji Koalicji Europejskiej, 5 bm. w Łodzi. Koalicję Europejską współtworzą PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. (mr) PAP/Grzegorz Michałowski

Schetyna zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że “wynegocjował o 100 miliardów (złotych) mniej”, niż przed laty rząd Platformy Obywatelskiej i PSL. “To jest znak porażki tego rządu, to jest znak porażki PiS” – ocenił lider PO. Zwrócił się też do premiera Mateusza Morawieckiego z pytaniem, dlaczego jego rząd “nieskutecznie negocjuje” wysokość środków europejskich i “stracił 100 miliardów złotych”.

Zapewniał przy tym o skuteczności polityków Koalicji Europejskiej. “My te pieniądze w następnym budżecie (UE) załatwimy i wynegocjujemy. Potrzebujemy tylko do tego trzech kroków – zwycięstwa w wyborach (do PE) 26 maja, zwycięstwa w wyborach październikowych do Sejmu i Senatu, a później – przygotowania fachowej i eksperckiej ekipy do negocjacji dużych pieniędzy, tych 500 miliardów złotych. I to jest dzisiaj nasza obietnica wyborcza” – zadeklarował Schetyna.

Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przekonywała, że 26 maja czeka Polskę “wielki wybór”. “To będzie wielki wybór, jakiej Polski chcemy – czy chcemy paździerzowego państwa PiS, takiego, w którym obchodzi się konstytucję, w którym deformuje się edukację, niszczy służbę zdrowia, dokonuje uszczerbku na demokracji i realizuje się to, co jest pewną chorą wizją kraju” – mówiła posłanka. (PAP)

mkr/ agm/ je/