Sławomir Neumann: rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO

0
884
Warszawa, 25.01.2019. Szef klubu parlamentarnego PO-KO Sławomir Neumann po spotkaniu w Sejmie, 25 bm. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefami klubów i kół parlamentarnych. Rozmowy dotyczą zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. (jt/awol) PAP/Jacek Turczyk

“W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO” – napisał Neumann w oświadczeniu przekazanym w niedzielę PAP.

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie. (PAP)

Autor: Marta Rawicz

mkr/ joz/