Spychalski: Amerykanie robią wszystko, żeby zniesiono wizy

0
5618
Warszawa, 12.10.2018. Sekretarz stanu w KPRP Błażej Spychalski podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, 12 bm. (obm/doro) PAP/Marcin Obara

Jak dodał, również ambasador USA Georgette Mosbacher wykonuje olbrzymią pracę, żeby doprowadzić do zniesienia wiz dla Polaków.

Jak zauważył Spychalski, Mosbacher wielokrotnie podkreślała podczas publicznych wystąpień, że zniesienie wiz dla Polaków jest dla niej absolutnym priorytetem.

“To wszystko idzie w dobrym kierunku. Oczywiście tego się nie da zrobić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że dzisiaj są wizy, jutro ich nie ma. To jest proces, który trwa, ale jestem przekonany, że w niedługim czasie te wizy zostaną zniesione” – zaznaczył.

Zdaniem Spychalskiego ukoronowaniem dobrych relacji polsko-amerykańskich będzie organizowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa “przyjęcie na cześć prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki”, które ma stanowić jeden z istotnych elementów planowanej na 12 czerwca wizyty polskiej pary prezydenckiej w USA.

“Wiem, że część osób stara się mówić, że to +jakieś tam przyjęcie+. To bardzo istotny punkt wizyty (prezydenta Dudy – PAP) w Stanach Zjednoczonych, który pokazuje z całą mocą, jak dobre są relacje polsko-amerykańskie” – ocenił Spychalski. (PAP)

kub/ mam/