Szef MSZ Francji w Watykanie rozmawiał o odbudowie katedry Notre Dame

0
116
epa07511502 Workers consolidate the North face of Notre-Dame Cathedral threatening to collapse in the aftermath of a fire that devastated the cathedral in Paris, France, 17 April 2019. A fire started in the late afternoon 15 April in one of the most visited monuments of the French capital. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON Dostawca: PAP/EPA.

Szef MSZ Francji Jean-Yves Le Drian złożył w sobotę wizytę w Watykanie i rozmawiał z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem o odbudowie paryskiej katedry Notre Dame – poinformował rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti.

Jak dodał, minister w imieniu prezydenta Francji Emmanuela Macrona ponowił zaproszenie dla papieża Franciszka do złożenia wizyty w Paryżu.

“Zaproszenie zostało przyjęte z uwagą” – powiedział watykański rzecznik.

W pożarze Notre Dame, który wybuchł w poniedziałek wieczorem, ogień strawił iglicę i cały dach katedry, ale w ocenie straży pożarnej struktura budowli i jej zachodnia fasada zostały ocalone. Macron zapowiedział odbudowę Notre Dame w ciągu pięciu lat. W sumie na rekonstrukcję świątyni zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele.(PAP)

Dodaj komentarz