Szefowa MRPiPS: złożono już milion wniosków o “500 plus” na każde dziecko

0
1076
Skołoszów, woj. podkarpackie, 21.03.2018. Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami gminy Radymno, podsumowujące dwuletni rządowy program "Rodzina 500 plus", 21 bm. w Skołoszowie. (dd/doro) PAP/Darek Delmanowicz

“W dwa dni działania 500+ na każde dziecko wpłynęła rekordowa liczba wniosków online. Złożono już MILION wniosków o #Rodzina500plus. Razem ze świadczeniem dobry start to niemal 1,5 mln wniosków. Tak wygląda Polska cyfrowa w praktyce. Brawo dla polskich rodzin #PracaDlaPolski” – napisała minister na Twitterze.

Program “500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

Od początku lipca drogą internetową można także złożyć wniosek o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu “Dobry Start”.

Każdy, kto chce złożyć wniosek o 500 plus online, może to zrobić za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub platformy usług elektronicznych ZUS.

W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca. Z kolei złożenie wniosku po 30 września oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, czyli lipiec i sierpień. Rodziny, które złożą wnioski od 1 lipca, mają zagwarantowane wypłaty do końca maja 2021 r.

Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że po rozszerzeniu formuły programu “Rodzina 500 plus” wsparcie trafi łącznie do ok. 6,8 mln dzieci. Wśród nich będą teraz także wszystkie dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. (PAP)

sno/ amac/