Trump: świętujemy fakt, że Polska będzie kupować samoloty F-35

0
24287
Waszyngton, Stany Zjednoczone Ameryki, 12.06.2019. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump (2P) z małżonką Melanią Trump (P) oraz prezydent RP Andrzej Duda (2L) z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (L) podczas powitania w Białym Domu w Waszyngtonie, 12 bm. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywa z oficjalna wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki. (kf) PAP/Radek Pietruszka

Polska para prezydencka w południe miejscowego czasu została powitana przed Białym Domem w Waszyngtonie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i amerykańską pierwszą damę Melanię Trump.

28 maja minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska wystosowała do władz amerykańskich zapytanie ofertowe (Letter of Request – LOR) w sprawie zakupu “32 myśliwców F-35A wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym”. W środę Błaszczak przebywający w USA, kilkakrotnie wyraził przekonanie, że spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą zaowocuje przełomowymi decyzjami, ustaleniami dorównującymi swoją wagą decyzji o przyjęciu – 20 lat temu – Polski do NATO. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski, Marzena Kozłowska

mm/ mzk/ mrr/