Trzaskowski: wypłaty 500 plus we wrześniu Warszawa zrealizowała w 100 proc.

0
240
Warszawa, 24.09.2019. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej po posiedzeniu sztabu kryzysowego dotyczącego działań po awarii układu przesyłowego ścieków do oczyszczalni „Czajka”, 24 bm. w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. (mr) PAP/Piotr Nowak

“Wypłaty 500 plus we wrześniu, jak co miesiąc, Warszawa zrealizowała w 100 proc. – przelew do każdej objętej programem rodziny został już wysłany. I tak się dzieje za każdym razem, gdy tylko wpływają do nas środki na te świadczenia – napisał na Twitterze prezydent Warszawy.

W poniedziałek Trzaskowski mówił, że problemy z wypłatą “500 plus” w stolicy biorą się z tego, że rząd wszystkim samorządom przekazuje pieniądze “w ostatniej chwili”. “Ja nie rozumiem, dlaczego nie można było przekazać pieniędzy na cały rok” – dodał. Zaznaczył, że nadal nie ma pieniędzy na październik, listopad i grudzień.

Po poniedziałkowej wypowiedzi prezydenta Warszawy resort rodziny wystosował do niego pismo, w którym podkreśla, że – zgodnie z informacją Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – “wszystkie środki na realizację świadczeń we wrześniu zostały przekazane do 19 września tego roku” w wysokości wnioskowanej przez prezydenta Trzaskowskiego.

Poinformowano, że dotyczy to zarówno zapotrzebowania zgłoszonego przez miasto w wysokości ok. 67 mln zł (wniosek z 26 sierpnia), jak i kolejnego zwiększenia zapotrzebowania na wypłatę świadczeń “500 plus” w wysokości 35 mln zł (wniosek z 10 września). (PAP)

Autorka: Monika Witkowska

mowi/ mhr/