TVP Info opublikowało kolejne nagrania z b. szefem klubu KO-PO S. Neumannem

0
454
Warszawa, 25.01.2019. Szef klubu PO Sławomir Neumann podczas konferencji KP PO-KO w Sejmie, 25 bm. (mr) PAP/Leszek Szymański

Fragmenty rozmów opublikowanych w niedzielę wieczorem przez TVP Info dotyczą wyborów samorządowych.

Pierwsza jest z listopada 2017 r. Jak podało TVP Info w biurze Platformy Obywatelskiej w Gdańsku trwało wtedy spotkanie działaczy partii z Tczewa z szefem pomorskich struktur PO Sławomirem Neumannem. Tematem rozmów były: wybory samorządowe i kandydaci opozycji.

“My, jako odpowiedzialna opozycja, chcemy wygrać 102 miasta prezydenckie i nie możemy przeciwko prezydentom, którzy tam urzędują nastawiać innych kandydatów. Nie będzie innych kandydatów, nie będzie na to żadnej zgody. Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie” – mówił Neuman.

“To są ku…wa trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku…wicy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory. Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę ku…wa wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch…j, one są ważne, ale to jest ch…j, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas ku…wa i PiS rządzi drugą kadencję” – to drugi z opublikowanych cytatów.

Jak napisano na portalu TVP Info, “w trakcie rozmowy Neumann zdradził swój stosunek do lokalnych komitetów wyborczych” zaznaczając, że “żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się, k…a, liczyło w tej grze”. (PAP)

krz/ mhr/