Ulicami Warszawy przeszedł XIV Marsz dla Życia i Rodziny

0
4192
Warszawa, 09.06.2019. Uczestnicy 14. Marszu dla Życia i Rodziny na warszawskich ulicach, 9 bm. Podobne pochody odbywają się dzisiaj w blisko 50 miastach w całej Polsce. Tegoroczny warszawski marsz idzie pod hasłem "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach". (pkus) PAP/Wojciech Olkuśnik

Marsz poprzedziła msza św. odprawiona w warszawskiej bazylice Świętego Krzyża, której przewodniczył ks. Piotr Rutkowski. W wygłoszonej homilii przypomniał on słowa św. Jana Pawła II, który podczas czwartej pielgrzymki do Polski powiedział: “Naród, który zabija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości (…) Dlatego tak ważne jest budowanie kultury życia”.

Przed wyruszeniem Marszu, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski poinformował, że tego rodzaju Marsze odbywają się w 130 miastach Polski, a uczestniczy w nich 200 tys. osób. Dodał, że poświęcone są problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

Uczestnicy Marszu nieśli ze sobą transparenty z m.in. z takimi napisami jak: “Stop demoralizacji seksualnej”, “Ratujmy nasze dzieci”. “Mąż i żona to rodzina zjednoczona”. Podczas całego Marszu były skandowane takie hasła jak: “Nie ma wolności bez moralności”, “Niepodległość bez aborcji”, “Tylko rodzina naród utrzyma”, “Nikt nie ma prawa rządzić w moim domu”, “Mniejsze podatki dla ojca i matki”, “Ks. Jerzy z nieba twej pomocy potrzeba”, “Przyjdą wybory skreślimy potwory”. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mark/