USA: masakra w urzędzie miejskim w Virginia Beach – 13 zabitych

0
489
epa06142821 Virginia State Police keep crowds back after Jason Kessler, organizer of the 'Unite the Right' rally, had to be rushed away after a press conference at City Hall in Charlottesville, Virginia, USA, 13 August 2017. According to media reports at least one person was killed and 19 injured after the car hit a crowd of people counter-protesting the 'Unite the Right' rally which was scheduled to take place in Charlottesville on 12 August. At least 15 others were injured in clashes during protests. EPA/TASOS KATOPODIS Dostawca: PAP/EPA.

Jak powiedział szef policji w Virginia Beach Jim Cervera, w piątek około godziny 16 czasu lokalnego napastnik wszedł do budynku urzędu miejskiego i otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. Gdy na miejsce przybyła policja, zaczął strzelać także do funkcjonariuszy. Trafił jednego z policjantów, ale ten przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej.

Mężczyzna zginął podczas wymiany ognia z policją.

Lokalna stacja WAVY podała, że sprawca masakry to długoletni pracownik miejski, który był zły, że w czwartek dostał wypowiedzenie. Jim Cervera poinformował natomiast, że mężczyzna nadal był zatrudniony w urzędzie miejskim, choć dodał, że był on “niezadowolony”. Policjant nie chciał jednak powiedzieć, co spowodowało atak w urzędzie miejskim.

“To straszne zdarzenie. Brakuje mi słów by opisać to, co się stało” – stwierdził szef policji w Virginia Beach. “W tej chwili rzeczywiście mamy więcej pytań niż odpowiedzi” – przyznał Cervera.

W śledztwie miejscowej policji pomaga FBI.

Jedna z pracownic miejskich, która w czasie strzelaniny była w budynku urzędu, powiedziała stacji WAVY, że gdy usłyszała krzyki i strzały, to zadzwoniła na policję. “Zabarykadowaliśmy się w biurze. Mieliśmy tylko nadzieję, że zaraz to wszystko się skończy” – stwierdziła kobieta.

“Prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie w Virginia Beach i cały czas śledzi sytuację w tym mieście” – zakomunikował Biały Dom.

“To tragiczny dzień dla Virginia Beach i całego stanu” – napisał na Twitterze gubernator stanu Wirginia Ralph Northam, reprezentujący Partię Demokratyczną. (PAP)

sp/