W lekcji wf z mistrzyniami sportu wzięło udział we Włocławku 450 uczennic

0
111
Włocławek, 09.05.2019. Magdalena Fularczyk-Kozłowska (C) podczas lekcji wychowania fizycznego w ramach programu "Mistrzynie w Szkołach", 9 bm. we Włocławku. Akcję "Mistrzynie w Szkołach" organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. (gj) PAP/Tytus Żmijewski

We Włocławku odbyła się pierwsza w tym roku odsłona akcji “Mistrzynie w Szkołach”.

“Hala Mistrzów zmieniła się dzisiaj w Halę Mistrzyń. Na naszej lekcji chodzi o to, żeby zachęcić dziewczyny do aktywności fizycznej, żeby powiedzieć im, że te wartości, które są istotne w sporcie, czyli osiąganie celu, szukanie lidera, czy umiejętność podnoszenia się z porażki, także przydają się w życiu” – podkreśliła mistrzyni olimpijska w pływaniu z Aten z 2004 roku Otylia Jędrzejczak.

W zainicjowaną przez nią akcję, znaną z poprzednich lat, włączyły się we Włocławku mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, brązowa medalistka mistrzostw świata w lekkoatletycznej sztafecie 4×400 metrów Martyna Dąbrowska oraz trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotna mistrzyni świata w pływaniu Joanna Mendak.

“Dużo dziewczyn, dużo pracy i dużo ćwiczeń. Trzeba im pokazać, że przez sport można dojść do wielu sukcesów. I można pokazać, że nie trzeba być wielką osobą, żeby dojść do czegoś w sporcie” – dodała Fularczyk-Kozłowska.

Część dziewcząt przekonywała, że lubi chodzić na lekcje wf., bo zajęcia ruchowe są odstresowujące. Niektóre przyznawały jednak, że różnie z tym bywa i często ich koleżanki czy koledzy korzystają nagminnie ze zwolnień z tych lekcji.

Projekt +Mistrzynie w Szkołach+ skierowany jest do dziewcząt w wieku gimnazjalnym i licealnym. W tej grupie wiekowej notuje się największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego. (PAP)

twi/ co/