W Wielki Piątek doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób,

0
96
Sulnówko k/Œwiecia (kujawsko-pomorskie), 14.02.2016. Do tragicznego wypadku dosz³o, 14 bm. na obwodnicy Œwiecia, na drodze ekspresowej S5. W czo³owym zderzeniu dwóch samochodów osobowych -volvo i renault - zginê³y trzy osoby, kierowcy obu samochodów i pasa¿erka renault. Jedna osoba trafi³a do szpitala. (t¿/cat) PAP/Tytus ¯mijewski

W Wielki Piątek doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 93 osoby zostały ranne. Zatrzymano 269 nietrzeźwych kierowców – poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji.

Piątek był pierwszym dniem policyjnej akcji “Wielkanoc”. W 92 wypadkach zginęło 8 osób – poinformował PAP komisarz Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

W tym roku policyjna akcja “Wielkanoc” trwa od 19 kwietnia – od godziny 6 do 22 kwietnia – do godziny 22. W zapewnieniu bezpieczeństwa podczas świątecznych wyjazdów weźmie udział nawet 5,5 tys. policjantów.

Marciniak dodał, że największe natężenie kontroli policyjnych będzie w sobotę i poniedziałek, czyli podczas wyjazdów i powrotów.

“Nie będzie żadnej tolerancji dla nietrzeźwych kierowców” – zapewnił policjant.

“Apelujemy o rozsądek. Teraz, po okresie chłodów nagle nastały ciepłe dni, a synoptycy zapowiadają dobrą pogodę. Może się okazać, że kierowcy jak zobaczą czarny asfalt i tyle słońca, to niestety przyspieszają, a prędkość jest główną przyczyną wypadków – powiedział Marciniak.

Podczas policyjnej akcji “Wielkanoc” na drogi w całym kraju może wyjechać ponad 5,5 tys. policjantów. Według zapowiedzi KGP w czasie akcji ma być wykorzystywany cały sprzęt, jakim dysponuje policja ruchu drogowego, a więc oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz radarowe i laserowe mierniki prędkości. Jeśli pozwoli na to pogoda, na drogach pojawią się także policyjne motocykle. Do kontroli ruchu zostanie również wykorzystany policyjny śmigłowiec. (PAP)

Dodaj komentarz