W Wielki Piątek doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób,

0
64
Sulnówko k/Œwiecia (kujawsko-pomorskie), 14.02.2016. Do tragicznego wypadku dosz³o, 14 bm. na obwodnicy Œwiecia, na drodze ekspresowej S5. W czo³owym zderzeniu dwóch samochodów osobowych -volvo i renault - zginê³y trzy osoby, kierowcy obu samochodów i pasa¿erka renault. Jedna osoba trafi³a do szpitala. (t¿/cat) PAP/Tytus ¯mijewski

W Wielki Piątek doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 93 osoby zostały ranne. Zatrzymano 269 nietrzeźwych kierowców – poinformowała w sobotę Komenda Główna Policji.

Piątek był pierwszym dniem policyjnej akcji “Wielkanoc”. W 92 wypadkach zginęło 8 osób – poinformował PAP komisarz Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

W tym roku policyjna akcja “Wielkanoc” trwa od 19 kwietnia – od godziny 6 do 22 kwietnia – do godziny 22. W zapewnieniu bezpieczeństwa podczas świątecznych wyjazdów weźmie udział nawet 5,5 tys. policjantów.

Marciniak dodał, że największe natężenie kontroli policyjnych będzie w sobotę i poniedziałek, czyli podczas wyjazdów i powrotów.

“Nie będzie żadnej tolerancji dla nietrzeźwych kierowców” – zapewnił policjant.

“Apelujemy o rozsądek. Teraz, po okresie chłodów nagle nastały ciepłe dni, a synoptycy zapowiadają dobrą pogodę. Może się okazać, że kierowcy jak zobaczą czarny asfalt i tyle słońca, to niestety przyspieszają, a prędkość jest główną przyczyną wypadków – powiedział Marciniak.

Podczas policyjnej akcji “Wielkanoc” na drogi w całym kraju może wyjechać ponad 5,5 tys. policjantów. Według zapowiedzi KGP w czasie akcji ma być wykorzystywany cały sprzęt, jakim dysponuje policja ruchu drogowego, a więc oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz radarowe i laserowe mierniki prędkości. Jeśli pozwoli na to pogoda, na drogach pojawią się także policyjne motocykle. Do kontroli ruchu zostanie również wykorzystany policyjny śmigłowiec. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here