Warszawa: strażakom udało się opanować pożar na budowie wieżowca The Warsaw Hub

0
14106
Warszawa, 07.06.2019. Pożar na terenie budowy kompleksu The Warsaw Hub, 7 bm. Ogień ogarnął najwyższe kondygnacje jednego z nowo budowanych wieżowców. (pkus) PAP/Radek Pietruszka

Z informacji straży pożarnej wynika, że pożar wybuchł w piątek około godziny 22 i objął budowane 23, 24, 25 i 26 piętro wieżowca The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Na miejscu w szczytowym momencie w akcji gaszenia brało udział około 120 strażaków.

Ze względu na zagrożenie sztab kryzysowy oraz zamknięto bezpośrednie sąsiedztwo Ronda Daszyńskiego. Służby informowały także o dużych utrudnieniach w ruchu.

Ze wstępnych ustaleń straży wynika, że najprawdopodobniej doszło do zapalenia się drewnianych elementów wykorzystywanych przy budowie kolejnych pięter.

Jak informowały służby teren budowy w rejonie ulic Siennej i Towarowej był zamknięty dla osób postronnych. Najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał. Pożar udało się opanować w sobotę tuż przed godz. 2.

“To już prawie koniec pożaru. Mamy na miejscu 120 strażaków. W tej chwili na miejscu obecny jest również komendant główny PSP i mazowiecki komendant PSP, którzy nadzorują akcję” – powiedział PAP rzecznik mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Dodał, że teraz strażacy będą prowadzić akcję dogaszania, a następnie dozorowania i sprawdzania tego miejsca. Może to potrwać od 8 do 12 godzin.

The Warsaw Hub to budowany kompleks budynków biurowych zlokalizowanych w rejonie ulic Towarowej i Siennej. Składa się ma z trzech wież – dwóch o wysokości 130 m i jednej o wysokości 86 m. W kompleksie o powierzchni użytkowej 113 tys. metrów kwadratowych miały zostać zlokalizowane biura oraz lokale usługowe i handlowe – w tym hotel. Zakończenie budowy kompleksu planowano na 2020 rok. (PAP)

mchom/ ago/ mars/