Wiceprezes LOT: w drugiej połowie roku LOT ogłosi nową strategię do 2027 r.

0
8387
epa06708539 A Boeing B787 Dreamliner of LOT Polish Airlines takes off after the launching event of LOT's operated flights between Budapest-New York and Budapest-Chicago at the Liszt Ferenc International Airport in Budapest, Hungary, 03 May 2018. EPA/TAMAS KOVACS HUNGARY OUT Dostawca: PAP/EPA.

“Ogłoszoną przez nas w 2016 roku strategię rentownego wzrostu do roku 2020 już zrealizowaliśmy. Teraz przygotowujemy nową strategię, także rentownego wzrostu do roku 2027. Ona doprowadzi nas m.in. do powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego” – powiedział Fijoł.

Jak dodał, w nowej strategii uwzględnione zostaną także cele finansowe przewoźnika, liczba przewiezionych pasażerów, flota, a także plany rozwoju na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz na lotnisku w Budapeszcie.

“W nowej strategii będzie uwzględniony zarówno nasz wzrost w Warszawie z uwzględnieniem rozbudowy Lotniska Chopina, jak i również w Budapeszcie, który będzie naszym drugim, po Warszawie, hubem, czyli portem przesiadkowym. Będziemy z tego portu ogłaszać kolejne połączenia lotnicze” – powiedział Fijoł.

LOT z Budapesztu lata m.in. do Krakowa, London-City, Nowego Jorku, Chicago, a od września br. do Brukseli i Bukaresztu.

“Rozwijamy lotnisko w Budapeszcie pod kątem pasażerów tranzytowych. Dotyczy to między innymi pasażerów z Bukaresztu, którzy mogą polecieć z przesiadką na tym lotnisku między innymi do Londynu City czy Nowego Jorku i Chicago, a także do Brukseli. Oferta połączeń tranzytowych zdecydowanie podnosi atrakcyjność lotniska w Budapeszcie” – powiedział Fijoł.

Jak tłumaczył, połowa pasażerów LOT-u, to podróżni tranzytowi.

“Na przykład z Ukrainy można przez Warszawę dolecieć pięć razy dziennie do Wilna, cztery do Rygi czy trzy do Berlina. Nasz hub w Warszawie działa. Potrzebujemy m.in. rozbudowy tego portu nim powstanie CPK” – powiedział.

z Miami Aneta Oksiuta (PAP)

aop/ drag/