Wielka Brytania: księżna Meghan urodziła syna

0
91
epa07551264 (FILE) - Britain's Prince Harry (L) and his then fiancee Meghan (R) pose during a photocall after announcing their engagement in the Sunken Garden in Kensington Palace in London, Britain, 27 November 2017 (reissued 06 May 2019). The Duchess of Sussex gave birth to a son, Buckingham Palace announced. It is the first child of Prince Harry and his wife Meghan. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA *** Local Caption *** 54701273 Dostawca: PAP/EPA.

Informacja o narodzinach została przekazana w komunikacie Pałacu Buckingham oraz wpisie na koncie pary na Instagramie.

“Jesteśmy oboje absolutnie podekscytowani i wdzięczni za okazaną nam miłość oraz wsparcie, to było wspaniałe” – powiedział w krótkiej wypowiedzi dla mediów Harry, dodając, że “to najbardziej niesamowite doświadczenie, jakie mógł sobie wyobrazić”.

“Jestem niezwykle dumny z mojej żony. Każdy ojciec i rodzic zawsze powie, że jego dziecko jest absolutnie wspaniałe, ale ta mała kruszyna jest absolutnie czymś, za co mógłbym umrzeć; jestem przeszczęśliwy” – dodał.

Książę zapowiedział również, że – zgodnie z wcześniejszym planem – w ciągu kolejnych dni para pokaże pierwsze zdjęcia syna, ogłaszając też jego imię. Bukmacherzy spodziewają się, że nowy członek rodziny królewskiej otrzyma imię Arthur, James lub Philip.

Pierwszy syn pary urodził się o 5.26 rano (6.26 w Polsce). Zgodnie z tradycją jako pierwsi o jego narodzinach dowiedzieli się królowa Elżbieta II oraz jej mąż książę Filip, ojciec Harry’ego i następca tronu książę Karol oraz jego brat, książę William z księżną Kate.

Nowym rodzicom i dziecku, którzy przebywają w rezydencji pary w Frogmore Cottage w Windsorze, towarzyszy także matka księżnej Doria Ragland.

Na ulicach miasta zebrało się wielu sympatyków rodziny królewskiej, którzy świętowali ogłoszenie narodzin syna pary książęcej. (PAP)

jakr/ ulb/ mc/