Wimbledon: Alicja Rosolska odpadła w 1/8 finału miksta

0
1878
Warszawa, 18.05.2009. Polka Alicja Rosolska (nz) w trakcie meczu z Rumunką Alexandrą Dulgheru podczas 3. rundy eliminacji międzynarodowego turnieju tenisowego kobiet WTA Warsaw Open. Alexandra Dulgheru wygrała 6:1, 6:0. ls/stw PAP/Leszek Szymański ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. Turniej WTA w Warszawie - Rosolska odpadła***

Był to drugi wspólny mecz Rosolskiej i Mektica w tegorocznej edycji zmagań na trawiastych kortach All England Clubu. Na otwarcie, tak jak pozostałe rozstawione pary, mieli tzw. wolny los, a w drugiej rundzie pokonali Japonkę Shuko Aoyamę i Christophera Rungkata z Indonezji 7:5, 6:4.

Polka i Chorwat od pewnego czasu stałe startują razem w grze mieszanej w Wielkim Szlemie. W ubiegłym roku dotarli do finału US Open.

33-letnia warszawianka zgłosiła się teraz w Londynie także do debla, w którym tworzyła duet z Australijką Astrą Sharmą. Odpadły w drugiej rundzie.

Wynik meczu 1/8 finału gry mieszanej:

Raluca Olaru, Franko Skugor (Rumunia, Chorwacja, 12) – Alicja Rosolska, Nikola Mektic (Polska, Chorwacja, 6) 6:2, 6:2.(PAP)

an/ krys/