Wimbledon – Nadal w ćwierćfinale, kolejne szybkie zwycięstwo Hiszpana

0
167
epa07703512 Rafael Nadal of Spain in action against Joao Sousa of Portugal in their fourth round match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 08 July 2019. EPA/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES Dostawca: PAP/EPA.

W dwóch pierwszych partiach Nadal przełamał poniedziałkowego rywala już w jego pierwszych gemach serwisowych. W secie otwarcia prowadził nawet 4:0. Ani razu nie był zagrożony stratą podania, a sam wykorzystał sześć z ośmiu szans na “breaka”. Przy stanie 1:1 zawodnicy rozegrali akcję składającą się z 20 uderzeń, którą 33-letni Hiszpan zakończył bekhendem posłanym po przekątnej w biegu. Część publiczności nagrodziła go za to zagranie owacją na stojąco. Pojedynek zakończył zaś asem.

Był to najkrótszy mecz wicelidera światowego rankingu w tej edycji londyńskiej imprezy. Jak na razie stracił w niej jednego seta. W poniedziałek odesłał z kwitkiem Sousę, który w przypadku sprawienia niespodzianki i pokonania Nadala zostałby pierwszym Portugalczykiem w ćwierćfinale Wielkiego Szlema.

Nadal po raz siódmy dotarł do tego etapu w Wimbledonie, a w Wielkim Szlemie po raz 39. Tego dnia zanotował też 52. wygrany mecz w londyńskiej imprezie, wyprzedzając pod tym względem w klasyfikacji wszech czasów Bjoerna Borga, spychając słynnego Szweda na dziewiąte miejsce.

Utytułowany zawodnik z Majorki jest specjalistą od gry na kortach ziemnych (w pierwszej połowie czerwca wygrał po raz 12. w karierze wielkoszlemowy French Open). Na trawiastych obiektach All England Clubu zwyciężył dwukrotnie – w 2008 i 2010 roku.

Jego kolejnym rywalem będzie jeden z Amerykanów – Tennys Sandgren lub Sam Querrey. (PAP)