Wśród gości m.in. Priyanka Chopra, grał Coldplay. Tak wyglądał ślub krezusa z Indii za 13 mln funtów

0
496

W Mumbaju odbył się ślub syna 13. najbogatszego człowieka na świecie Mukesha Ambaniego. Wśród gości na ceremonii byli m.in. dyrektorzy Google i Coca-Cola Company, były premier Wielkiej Brytanii i aktorka Priyanka Chopra.

W weekend Akash Ambani poślubił Shlokę Mehtę, córkę właściciela firmy Rosy Blue zajmującej się handlem diamentami. Ojciec pana młodego jest właścicielem majątku, którego wartość szacowana jest przez "Forbesa" na 38 mld funtów. Mukesh Ambani ma w swoim portfolio m.in. konglomerat Reliance Industries Limited (RIL). W skład holdingu wchodzą spółki z branży energetycznej, tekstyliów, telekomunikacji i innych. Dzięki licznym biznesom i pomnażaniu majątku Ambani przez ostatnią dekadę uznawany był za najbogatszego człowieka w Indiach.

Nie dziwi więc, że przy organizacji ślubu syna bogacz nie szczędził grosza. Ceremonia odbyła się w Mumbaju w sobotę, a ze spekulacji miejscowych mediów wynika, że całe wesele kosztowało ojca pana młodego koło 12 mln funtów. Przygotowane dla gości atrakcje obejmowały m.in. koncert w Szwajcarii, na którym wystąpiły zespoły Coldplay, The Chainsmokers i Maroon 5. Doba w najtańszym pokoju w hotelu, w którym przez weekend przebywało około 500 gości kosztuje 1100 funtów.

Sama lista gości także robi wrażenie. Na weselu bawiła się plejada gwiazd Bollywood, w tym Priyanka Chopra, Sidharth Malhotra, Kareena Kapoor i Kiara Advani. Pojawił się także były premier Wielkiej Brytanii z żoną.

Galeria:
Wesele syna 13. najbogatszego człowieka na świecie Mukesha Ambaniego / Źródło: BBC

Dodaj komentarz