Wśród sześciu śmiertelnych ofiar karambolu na A6 koło Szczecina są dzieci

0
324
Szczecin, 09.06.2019. Sześć osób nie żyje, a 11 zostało rannych w wypadku na A6, do którego doszło, 9 bm. w okolicach Szczecina, 500 m do zjazdu na Wielgowo, w kierunku Świnoujścia, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie. Zderzył się tam samochód ciężarowy z sześcioma samochodami osobowymi. Doszło do pożaru. Jezdnia jest zablokowana w obu kierunkach. (pkus) PAP/Marcin Bielecki

“Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym z samochodów jechało pięć osób: dwie osoby dorosłe i troje dzieci – wszystkie poniosły śmierć na miejscu” – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Dodała, że do potwierdzenia ich tożsamości konieczne będą badania genetyczne.

Szósta ofiara śmiertelna to kierowca innego pojazdu; pasażerka tego samochodu wymagała hospitalizacji.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże.

Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.20 na A6 na wysokości Szczecina, 500 m od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia między węzłami Kijewo i Dąbie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód ciężarowy uderzył w samochód osobowy, powodując tzw. efekt domina. Ostatecznie w zderzeniu wzięło udział siedem pojazdów – tir i sześć aut osobowych. Część samochodów się zapaliła. Zginęło sześć osób z 22 uczestniczących w wypadku, cztery trafiły do szpitali. Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji. (PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ wus/