Zarzut dokonania brutalnego zabójstwa Pauliny D. usłyszał Gruzin Mamuka K.

0
2900
Łódź, 05.06.2019. Gruzin Mamuka K., podejrzany o brutalne zamordowanie 28-letniej kobiety w Łodzi, został doprowadzony na posterunek policji w Łodzi, 5 bm. (sko) PAP/Grzegorz Michałowski

Jak wyjaśnił, rozpoczęło się przesłuchanie mężczyzny z udziałem tłumacza i w obecności pełnomocnika zamordowanej kobiety.

“40-letniemu Mamuce K. obywatelowi Gruzji przedstawiony został zarzut dokonania 20 października 2018 r. w Łodzi brutalnego zabójstwa Pauliny D. Zarzucona mu zbrodnia zagrożona jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12, z dożywociem włącznie” – poinformował Kopania.

Dodał, że po przesłuchaniu podjęte zostaną dalsze decyzje.

Mamuka K., był od października ub. roku poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Zatrzymano go na początku listopada ub.r. na ulicy w Kijowie. Mężczyzna trafił do Polski we wtorek, w środę został przewieziony do Łodzi.

Zaginięcie 28-letniej Pauliny D. zgłoszono w sobotę 20 października. Kobieta wyszła z domu poprzedniego dnia, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic.

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło 20 października w godzinach przedpołudniowych, a przed godz. 18 zwłoki – po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię – zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je dopiero po sześciu dniach. (PAP)

autorzy: Agnieszka Grzelak-Michałowska, Jacek Walczak, Bartłomiej Pawlak

agm/ jaw/ bap/ mam/