Ziobro: uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Mamuki K. był najsurowszy z możliwych

0
377
Warszawa, 05.06.2019. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości nt. wydania Polsce Gruzina Mamuki K., podejrzewanego o brutalne zabójstwo, 5 bm. w Warszawie. (kf) PAP/Jakub Kamiński

Podejrzany został wydany Polsce po wniosku o ekstradycję skierowanym do prokuratora generalnego Ukrainy. We wtorek po południu został przetransportowany do kraju.

Ziobro podkreślił na wspólnej konferencji z wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, że ekstradycja Gruzina była dla państwa polskiego sprawą honorową. “Doszło do strasznego morderstwa młodej, pięknej kobiety, która została pozbawiona życia, brutalnie zamordowana, została pozbawiona realizacji swoich marzeń i planów. To, co się stało, rzuciło na zawsze cień smutku i płaczu, i bólu zwłaszcza na osoby najbliższe pani Pauliny” – powiedział.

Zaznaczył, że smutku nie ukoi fakt, że – jak mówił – “morderca został zatrzymany i znalazł się na terytorium państwa polskiego, stanie przed polskim sądem”. “Ale przynajmniej może zmniejszy to cierpienie ten fakt, że sprawiedliwości stanie się zadość. Ten brutalny morderca, stanie przed polskim sądem i usłyszy wyrok” – wskazał.

“Ze strony polskiej prokuratury mogę powiedzieć jako prokurator generalny, że uczynimy wszystko, żeby to był wyrok najsurowszy z możliwych” – zapewnił Ziobro. (PAP)

agzi/ akuz/ mark/