ZNP: 15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną

0
388
Warszawa, 02.10.2019. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (C) oraz wiceprezesi Grzegorz Gruchlik (L) i Krzysztof Baszczyński (P) podczas konferencji prasowej, 2 bm. w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Na konferencji poinformowano, że 15 października rozpocznie się bezterminowa akcja protestacyjna. (sko) PAP/Piotr Nowak

Sławomir Broniarz poinformował na konferencji prasowej, że nauczyciele “15 października zaczynają bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego”.

“Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją” – podkreślił. Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk, Danuta Starzyńska-Rosiecka

dst/ dsr/ krap/