Czy Veriv S.A. jako inwestor prawny finansuje spory prawne tylko w aferze W Investments?

Czy Veriv S.A. jako inwestor prawny finansuje spory prawne tylko w aferze W Investments? 7.05.2019 do naszej redakcji zadzwonił zajmujący…

 Czy Veriv S.A. jako inwestor prawny finansuje spory prawne tylko w aferze W Investments?

Czy Veriv S.A. jako inwestor prawny finansuje spory prawne tylko w aferze W Investments?

7.05.2019 do naszej redakcji zadzwonił zajmujący się w Pulsie Biznesu aferą W Investments utytułowany dziennikarz, przeprowadził dość intrygującą i jednostronną w naszej ocenie rozmowę z dziennikarzem Mariuszem Pokrzywko.

Z rozmowy wynikało, że dziennikarz Pulsu Biznesu uzyskał informacje m.in. z kancelarii MWW od Pana Tomasza M., który zarzuca nieprawidłowości i stronniczość telewizji TVPRESS. Rozmowa ta była ukierunkowana na dyskredytację przedstawicieli Veriv, jak również kancelarii współpracującej z Veriv. Z rozmowy można było wywnioskować, że dziennikarz Pulsu Biznesu zadaje pytania nie związane ze sprawą, a które sugerują, że spółka Veriv finansuje wyłącznie jedną kancelarię.

Otóż z informacji jakie otrzymaliśmy od przedstawiciela Veriv S.A. oraz jego wypowiedzi prezentowanych także na łamach naszego serwisu

wynika jednak, że inwestor Prawny Veriv S.A  finansuje nie tylko tę kancelarię ale też inne kancelarie jakie zgłoszą się do Veriv. Nie dotyczy to co prawda kancelarii MWW, gdyż w ocenie inwestora występuje szereg okoliczności dyskwalifikujących ją w poprowadzeniu co najmniej tej sprawy, opisanych we wcześniejszych artykułach.

Oczywiście takie finansowanie mogłoby nastąpić po uzgodnieniu warunków współpracy i weryfikacji kompetencji. Jak wynika z wyjaśnień Veriv, Kancelaria wybrana do prowadzenia tej sprawy została zaakceptowana z kilku przyczyn, jedna z nich to fakt, że jej prawnicy prowadzili już z sukcesem sprawy związane z funduszami W Investments, drugi zaś powód, to fakt, że są to w ocenie Veriv adwokaci ambitni i znający się na pracy jaką wykonują, a dwóch z nich do 18 kwietnia 2019 r. zasiadało w Radzie Nadzorczej Veriv. Są to także osoby niezależne od VERIV zarówno pod katem powiązań osobowych jak i kapitałowych, aktualnie i kiedykolwiek wcześniej (poza wspomnianą RN).

Veriv ma także do dyspozycji prywatnych detektywów, którzy mogą w każdej chwili jak będzie taka potrzeba zbierać materiały dowodowe i prowadzić czynności zgodne z prawem związane z czynnościami detektywistycznymi. Veriv posiada również doradców prawnych, którzy specjalizują się w prawie gospodarczym, w tym w tematyce związanej z przestępczością zorganizowaną. Veriv nie należy do najtańszych kancelarii, a to dlatego, że zależy mu na efekcie zatem współpracuje z najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie.
A to niestety kosztuje. Sugestie dziennikarza z Pulsu Biznesu wynikające z przeprowadzonej rozmowy, w naszym odczuciu są nieuzasadnione.

Z wywiadu jaki udzielił przedstawiciel Veriv w dniu 21 kwietnia 2019 roku wynika wprost, że Veriv S.A. finansuje różne przedsięwzięcia, nie tylko te związane z aferą W Investments. Veriv zastrzega sobie jednak prawo wyboru współpracujących z nim prawników bowiem dla Veriv najważniejsza jest skuteczność i to Veriv ponosi ryzyko zainwestowanych w sprawy środków. Warunkiem podjęcia współpracy jest porozumienie finansowe z kancelaria prawną  oraz klientem, który będzie musiał uiścić wynagrodzenie dla Veriv za efekt.

W ten sposób Veriv realnie pomógł już wielu klientom, którzy docenili zasady współpracy. Ludzie, którzy już stracili znaczne środki (niejednokrotnie oszczędności życia) nie ponoszą kosztów prowadzenia sprawy przez prawników. Sprawy te często ciągną się latami, a koszty ich prowadzenia stale rosną, dzięki Veriv nie muszą się o to martwić, gdyż płacą oni dopiero po odzyskaniu utraconych środków. Równocześnie działanie telewizji takiej jak TV Press, zajmującej się stricte aferami gospodarczymi, ułatwia pomoc poszkodowanym, gdyż nie pozwala ukryć spraw w długich postępowaniach sądowych, a winne podmioty doznają już istotnego nacisku znacznie wcześniej. Z naszych obserwacji wynika także, że postępowania gdzie jest zainteresowanie mediów, toczą się szybciej.

TvPress
MG

Zobacz więcej

Odsiecz wiedeńska w sprawie funduszy W Investments. Pozwy grupowe przeciwko  Raiffeisen Bank International AG złożone!

Odsiecz wiedeńska w sprawie funduszy W Investments. Pozwy grupowe…

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od inwestora prawnego Veriv S.A. (spółki, która wspiera wielu poszkodowanych w aferze W Investments w odzyskaniu zainwestowanych…
Raiffeisen gra na zwłokę?! w sprawie Afery W Investments

Raiffeisen gra na zwłokę?! w sprawie Afery W Investments

Raiffeisen Bank International AG na swojej stronie internetowej zamieścił informacje, że na wniosek części uczestników funduszy W Investments, zamierza składać pozwy…
Alior Bank Ukarany 10 milionów Złotych!!! Potwierdziły się relacje Poszkodowanych dla TV PRESS

Alior Bank Ukarany 10 milionów Złotych!!! Potwierdziły się relacje…

Alior Bank ukarany przez KNF. Kara pieniężna wynosi 10 mln złotych!!! Komisja Nadzoru finansowego nałożyła na Alior Bank Spółka Akcyjna z…