Świadek koronny może być tylko jeden! Fikcja czy prawda?

Świadek koronny może być tylko jeden! 

Zespół dziennikarzy kryminalnych skupia się na dogłębnym dochodzeniu w sprawie poważnych grup przestępczych, zwłaszcza tych związanych z przestępczością gospodarczą. Posiadamy długoletnie doświadczenie i podejmujemy się często spraw o znacznym zagrożeniu dla społeczeństwa i firm. Czasem ryzykujemy, jakbyśmy tańczyli z ogniem. Dla naszego zespołu, satysfakcją jest odkrycie, zdobycie materiałów i rozbicie takiej grupy.

W kraju i na całym świecie istnieją firmy, które zajmują się oszustwami, wykorzystywaniem oraz sięgają nawet po takie działania jak szantaż i psychiczne znęcanie się nad ofiarami, które dawniej były ich partnerami. Teraz stają się ofiarami, a przeciwnicy bez skrupułów potrafią doprowadzić do załamania psychicznego.

Mamy doświadczenie w badaniu tego typu niebezpiecznych zachowań takich firm, które według naszych ocen i zgromadzonych dowodów wykorzystują one znacznie słabsze jednostki dla osiągnięcia znaczących korzyści finansowych. To ludzie bezwzględni, gotowi na wszystko, jak się wydaje. Liczą się tylko z bardzo zamożnymi podmiotami bo wiedzą, że stawią opór bo mają za sobą kapitał.

Rozpracowanie takich spraw często trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy czy lata. Działają oni nagląco, zastraszając swoje ofiary, obciążając je ogromnymi kwotami rzekomych kar czy odszkodowań. Te astronomiczne sumy wywierają ogromny wpływ na ofiary, które często ulegają, rezygnując z walki o swoje prawa. Często godzą się na niekorzystne ugody, oddając połowę lub nawet całość zgromadzonego majątku, jedynie w nadziei na uniknięcie kar nakładanych przez oprawców.

Metody osób takich firm są przerażające; są to specjaliści od nękania, zastraszania itp. ofiar, działający w biały dzień i w cywilizowanym kraju prowadząc pozornie legalny biznes.

Jest to nowy rodzaj mafii, która próbuje wykorzystywać prawo do popełniania przestępstw licząc, że literalne brzmienie umów, w które wikła swoje ofiary, pozwala im na wszystko. Są jednak w błędzie gdyż są na to sposoby aby z tego wybrnąć, zaś prawnie pociągnąć ich do surowej odpowiedzialności.

Zorganizowane grupy pod pozorem legalnie działających firm często korumpują także urzędników, osiągając wtedy dzięki nim znaczne korzyści finansowe. To zdumiewające, że w XXI wieku istnieją takie organizacje, który w biały dzień w białych rękawiczkach działają wykorzystując wszystkie możliwe środki dla osiągnięcia korzyści.

W tego typu sprawach gromadzimy zbiór dowodów w postaci materiałów wideo i audio, przechowywanych w bezpiecznym miejscu ze względów bezpieczeństwa. W razie najgorszego zaufane osoby będą gotowe dostarczyć te materiały organom ścigania.

Rozmowy z kontrahentami i pracownikami stanowią relacje ofiar, które obawiają się sięgnąć po sprawiedliwość, martwiąc się o swoje zdrowie czy życie. W tego typu sprawach zawsze zastanawiamy się, kiedy pojawi się pierwszy świadek koronny, ponieważ może być tylko jeden a tylko on może uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Zrozumiałe jest, że każdy może się obawiać wystąpić przeciwko takiej grupie przestępczej , ale zapewniam Was, że tajemnica dziennikarska jest dla nas święta ponieważ tak stanowi prawo. Dlatego zachęcam do kontaktu i przekazywania nam nawet najdrobniejszych informacji dotyczących waszych oprawców z różnych dziedzin działalności gospodarczych. Musicie być świadomi, że w końcu będziecie musieli stanąć przed wymiarem sprawiedliwości jako świadkowie lub oskarżeni, opowiadając swoje historie.

Pamiętajcie, że bezwzględność i podstępy przestępców są zazwyczaj bardzo profesjonalne; są to bardzo przebiegłe osoby, które najpierw dadzą, a potem spróbują odebrać w sposób podstępny. Na przykład, mogą podpisać porozumienie, wypłacić pieniądze, a następnie podstępem próbować zagarnąć wasz majątek, nawet poprzez np. namowę swojej ofiary aby przekazała np. swój dom czy mieszkanie pod zastaw na poczet nałożonej kary.

Często zdarza się, że przestępcy, choć są Wam dużo pieniędzy winni, potrafią sprytnie odwrócić sytuację. W pewnym momencie to już Wy jesteście zobowiązani do spłaty długu, a oni z łatwością kompensują sobie straty. I voilà, sprawa załatwiona! Co w takiej sytuacji pozostaje Wam? Jedyne wyjście to wieloletni spór sądowy, w trakcie którego z pewnością będą stosować wszelkie możliwe kruczki prawne, by proces trwał latami, a Wy prawdopodobnie zbankrutowaliście.

Ludzie, nie dajcie się zniszczyć, zastraszyć nie poddawajcie się, bo tu nie ma innego wyboru: albo Wy, albo oni. Nie ma miejsca na kompromis. Oni i tak sięgną do Waszej kieszeni!

RN TVPRESS
MP